دانلود فایل پاورپوینت ارشاد العقل السلیم الی مزایا الکتاب الکریم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل پاورپوینت ارشاد العقل السلیم الی مزایا الکتاب الکریم :


تفسیر ابوالسعود (کتاب)


تفسیر ابو السعود با نام دانلود فایل پاورپوینت ارشاد العقل السلیم الی مزایا الکتاب الکریم اثر ابوالسعود محمد بن محمد بن مصطفی عمادی (متوفای 982) از علمای ترک‌نژاد و از ملازمان سلطان سلیمان قانونی (خلیفه عثمانی) است.
این کتاب از بهترین تفاسیر در زمینه نکات ادبی و بلاغی و در نهایت زیبایی سبک و حسن بیان است و به همین علت در بین اهل علم شهرت زیادی یافت و بسیاری از علما آن را از بهترین تفاسیر دانستند.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی مؤلف
2 - معرفی اجمالی کتاب
3 - پانویس
4 - منبع


معرفی اجمالی مؤلف


ابوالسعود محمد بن محمد بن مصطفی عمادی (متوفای 982) از علمای ترک‌نژاد و از ملازمان سلطان سلیمان قانونی (خلیفه عثمانی) است. او منصب قضاوت را به دست گرفت و در سال 952 مفتی دیار خود گشت. ابوالسعود فردی تیزهوش, پرحافظه, سریع الانتقال و مسلط بر نوشتن به زبان‌های عربی, فارسی و ترکی بود و همین تسلط وی به زبان‌های مختلف به وی امکان داد تا نسبت به بسیاری از آثار و کتب اطلاع حاصل نماید.
وی ابتدا تفاسیر کشاف و بیضاوی را تدریس می‌نمود و به آنها علاقه وافر داشت و بر همین اساس تفسیر خود را به همان سبک و روش با مختصر تغییری نگاشت. به هر حال, تفسیر وی از بهترین تفاسیر در زمینه نکات ادبی و بلاغی و در نهایت زیبایی سبک و حسن بیان است و به همین علت در بین اهل علم شهرت زیادی یافت و بسیار

لینک کمکی