دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب :


دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب الی الصواب المنجی من عمل به من الیم العقاب

مولف:حسن بن محمد دیلمی

فهرست مندرجات

1 - معرفی کتاب
2 - مطالب جلد اول
3 - مطالب جلد دوم
4 - انتساب جلد دوم به دیلمی
5 - پانویس
6 - منبع


معرفی کتاب


دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب, کتاب گران سنگی است که در واقع از سوی این عالم شیعی در قالب وعظ به عالم تشیع هدیه شده است. زیرا در دیدگاه او ـ که منبعث از کلام گهربار رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله وسلم ـ است ـ بهترین هدیه و سوغاتی که یک مسلمان می تواند به برادر مسلمان خود بدهد. پند و اندرزی است که هدایت او را زیاد کند و او را از هلاکت نگه دارد.
این کتاب سودمند, مورد استناد محدثان بزرگی چون مجلسی و شیخ حر عاملی است و از این جهت, بر دیگر آثار این مولف برتری دارد.
علامه بزرگ مجلسی در بحار الانوار می گوید:
(یکی از کسانی که از او روایت نقل کرده ام, شیخ عارف حسن بن محمد است. و کتاب دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب او کتابی منقح و پاکیزه و مشتمل بر اخبار متین و استوار و شگفتی است.)

[1] . بحار الانوار, ج1, ص 33.


در ویژگی این کتاب بسیار گفته شده است و بعضی از بزرگان در تقریظی که بر این کتاب نوشته اند ابیاتی سروده اند. مرحوم سید علی صدر الدین, معروف به (سید علی خان شیرازی) دو رباعی سروده است که ترجمه آن چنین است:
(این کتابی است که در معانی و مضامینش بسیار نیکو است و از ابی محمد الحسن الدیلمی است.
برای مریض زمین گیر از شفا یافتن شیرین تر است و برای چشم از خواب سنگین, لذیذتر است.)
آخرین سخن در وصف این کتاب, این که مرحوم مرعشی نجفی می نویسد:
(مخفی نیست همان طور که بدن انسان دچار امراض می شود, دل انسان نیز در معرض مرض و کسالت است؛ چنانچه روایاتی بر آن دلالت دارد و از جمله معالجاتی که در مورد امراض دل بسیار سودمند است, وعظ و ارشاد و یادآوری منجیات و مهلکات است و راهنمایی های افراد پاک و روشن ضمیر است که بسیاری را از مفاسد دور نگه می دارد. و خداوند دانشمندان بزرگی را که در این راه تلاش کرده و با تألیفات خود چراغ هدایت را برافروخته اند, بهره مند سازد. و از بهترین این کتاب ها (دانلود فایل پاورپوینت ارشاد القلوب) علامه محدث ثقه بارع زاهد ناسک شیخ ابی محمد الحسن الدیلمی است با این که خیلی مختصر و حجمش کوچک است ولی جامع کثیری از احادیث قدسیه و روایات مأثوره از پیغمبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله وسلم ـ و عترت طاهرین و کلمات درر بار دانشمندان صالح از گذ

لینک کمکی